Floty samochodów w leasingu

Kredyt odchodzi w zapomnienie

Zdecydowanie najpopularniejszą formą finansowania środków trwałych dla przedsiębiorców jest obecnie leasingowanie. Leasing samochodów zdominował rynek i zostawił daleko w tyle kredyt na auta. Duże firmy, coraz częściej decydują się na pozyskiwanie dużej ilości samochodów służbowych w leasing. W zależności od decyzji klienta, firmy leasingowe oferują leasing samochodów lub umowy na leasing np. na samochody ciężarowe poleasingowe, w ofercie zarówno leasingu operacyjnego, jak również finansowego i zwrotnego. Umowy podpisywane są na różny okres czasu, jednak zwykle jest to zakres pomiędzy dwoma latami, a czterema. Klient ma całkowitą kontrolę nad wyborem pojazdów i ich wyposażenia. Firmy leasingowe interesuje przede wszystkim to, żeby klient właśnie u nich nawiązał nową umowę leasingową.

Flota samochodów w leasingu operacyjnym

Jeśli nie chcesz narazić swojej firmy na ryzyko obciążenia jej płynności finansowej, wybierz leasing samochodów operacyjny. Firmy zapewniają dwa sposoby obsługi swoich klientów. W pierwszej, klient wpłaca comiesięczne opłaty, a firma leasingowa zapewnia wszystkie usługi polegające na administracji, utrzymaniu pojazdu oraz obsłudze technicznej. Leasing samochodów w drugiej opcji gwarantuje obsługę po kosztach rzeczywistych. Za opłatą, firmy leasingowe wykonują refakturowanie kosztów technicznej obsługi i kontroli. Leasing samochodów operacyjny zawiera w umowie klauzulę, na mocy której, po upłynięciu umowy i spełnieniu jej warunków, możemy odkupić samochody za bardzo małe kwoty pieniężne i mieć je na stałe w naszym asortymencie. Firmy leasingowe prześcigają się w doskonaleniu swoich ofert po to, aby klienci jeszcze chętniej korzystali z ich ofert.

Finansowanie floty z leasingiem finansowym

Leasing samochodów finansowy jest skierowany bardziej do małych i średnich firm, które chciałyby pozyskać pojazdy. Leasing samochodów finansowy różni się od operacyjnego ważnym czynnikiem. Mianowicie, flota pojazdów w tym wypadku jest wpisywana do środków trwałych firmy, co pozwala na odliczenie amortyzacji. Korzystający musi jednak już na samym początku opłacić cały podatek VAT od pojazdów. Odsetki od rat rozpisuje się w koszty uzyskania przychodu. Leasing samochodów finansowy ma kolejną zaletę, po zakończonej umowie, wszystkie środki trwałe przechodzą w nasze posiadanie na stałe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *