Na czym polega zabezpieczenie ceramiczne lakieru?

Każdy kto posiada własny samochód ten doskonale wie jak wiele pracy niekiedy trzeba włożyć w to aby lakier samochodowy wyglądał schludnie. Niestety jest on bardzo mocno podatny na uszkodzenia oraz zarysowania. W związku z tym warto stosować pewne rozwiązania, dzięki którym możemy lakier efektywnie zabezpieczać. Na ten moment lakier samochodowy można zabezpieczać przy użyciu specjalnych powłok ceramicznych. Do tej pory lakier samochodowy zabezpieczano przy użyciu wosku. Jest to rozwiązanie również bardzo skuteczne ale jednak nie jest trwałe.

Powłoki ceramiczne zamiast wosku

Wosk na lakierze sprawdzał się doskonale ale niestety miał też sporo wad. Sama czynność jaką jest woskowanie była dość czasochłonna. Obecnie jest tak, że coraz częściej rezygnuje się z wosku i stosuje się zabezpieczenie ceramiczne auta. Nałożenie na lakier powłoki ceramicznej sprawia, że na jego powierzchni  tworzy się swego rodzaju izolacja od wszelakich czynników. Lakier w takim wypadku jest chroniony zarówno przed uszkodzeniami mechanicznymi jak i przed zabrudzeniami. Jeśli zdecydujemy się na zastosowanie powłoki ceramicznej to na powierzchni lakieru powstanie też warstwa hydrofobowa. Oznacza to tyle, że z lakieru bardzo szybko usuwane są zanieczyszczenia, które się na lakierze pojawiają wraz z wodą deszczową. Jeśli będziemy chcieli zdecydować się na stworzenie na samochodzie powłoki ceramicznej to można zrobić to na dwa sposoby. Dysponując odpowiednią ilością wolnego czasu możemy spróbować samodzielnie taką warstwę nałożyć, Konieczne jest tutaj też to aby przed zabezpieczeniem lakieru dokładnie go wyczyścić. Nie wystarczy tutaj odwiedzenie myjni samochodowej. Drugim rozwiązaniem jest zlecenie nałożenia powłoki ceramicznej przez studio detailingowe.

Czas utrzymywania powłoki na lakierze

Zastosowanie zabezpieczenia lakieru, które byłoby krótkotrwałe jest zupełnie bez sensu. W związku z tym zamiast stosować woski czy też pasty polerskie można wybrać powłokę ceramiczną. Takie powłoki są w stanie utrzymywać się nawet przez ponad 5 lat. Jednorazowa inwestycja w taką formę zabezpieczania lakieru sprawi, że będziemy mieć spokój przez bardzo długi czas. Nie warto więc zwracać uwagę na koszty dotyczące przeprowadzenia omawianych tutaj zabiegów. Często usłyszeć można również o tym, że zamiast powłok ceramicznych tworzy się powłoki kwarcowe. Odwiedzając studio detailingowe uzyskamy od razu informację jaki rodzaj powłoki będzie najbardziej odpowiedni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *