Transport bliski – przenośniki

Czego się dowiesz z tego artykułu:

Przenośniki taśmowe

Mają bardzo szerokie, ogólne zastosowanie. Nadają się zarówno do transportu produktów sypkich, jak również pakowanych, pojedynczych sztuk produktów. Produkty są transportowane na taśmach, które mogą być napędzane za pomocą motoreduktorów, elektrobębnów lub elektrorolek. Jak widać, już to sugeruje bardzo duży wybór. Zwykle powierzchnię transportową ogranicza się ściankami bocznymi oraz zwrotnicami. Dzięki temu towar jest bezpieczniejszy i może być transportowany w obie strony. Świetnym dodatkiem, który oczywiście można zamówić, jeśli decydujemy się na przenośniki taśmowe są czujniki sterowania. Wykrywają one, gdy na taśmie znajdzie się produkt i automatycznie się uaktywniają i transportują towar. Warto tutaj również nadmienić, że różnego rodzaju przenośniki można ze sobą łączyć i tworzyć skomplikowane różno-poziomowe trasy przewozowe.

Łańcuchowe

Zdecydowanie bardziej niszowy rodzaj przenośników. Jest to nowoczesny system, który pozwala na transport towarów o naprawdę dużej masie. Przez to, przenośniki te muszą być w odpowiedni sposób stworzone. Wykorzystane muszą zostać tylko najlepiej dobrane materiały oraz trzeba dokonać obliczeń obciążeń. Gdyby któreś z tych rzeczy zostało źle wykonane to groziłoby to bezpieczeństwu nie tylko transportowanych w magazynie towarów, jak również i pracowników magazynowych. Zwykle wykonuje się je na zlecenie klienta i dostosowuje tak, aby idealnie wpasowały się w magazyn i jego specyfikę. Ten rodzaj przenośników najlepiej sprawdza się w magazynach, hurtowniach, a także halach produkcyjnych.

Pionowe

Przenośniki pionowe głównie stosuje się w magazynach składujących towary na paletach. Wszystko dlatego, że są one świetnie przystosowane do transportowania palet. Co więcej, ten rodzaj przenośników pozwala na transport pomiędzy różnymi poziomami magazynowymi. Zwykle są samodzielną konstrukcją jednak mogą wykorzystywać konstrukcje nośne danego budynku. Różne modele przenośników mogą być łączone ze sobą poprzez platformę roboczą, dzięki czemu transport jest jeszcze szybszy, pozbawiony błędów i bardzo optymalny. Dzięki temu przenoszenie towarów na różnych poziomach jest bardzo szybkie i wydajne. Jak widać, przenośniki występują w naprawdę wielu rodzajach i każdy zainteresowany przedsiębiorca znajdzie coś, co będzie idealnie pasowało do jego przedsiębiorstwa. A jeśli nie, to trzeba pamiętać o dostępnych modyfikacjach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *